ישנן סיבות רבות לכך שהתחלואה במחלות כרוניות כגון סוכרת מסוג 2 והשמנת יתר נמצאת בעליה לאורך העשורים האחרונים. חלקן נובעות מגורמי סיכון שאינם ניתנים למניעה, כגון גורמים גנטיים והעובדה הפשוטה שתוחלת החיים של בני אדם ארוכה יותר.

אם לא נעשה דבר כדי לעצור את העלייה הזו, הדבר רק יוביל לתחלואה נוספת ולהוצאות נוספות בתחום שירותי הבריאות. הלקוחות שלנו הם ספקי הבריאות ואנשים המשתמשים בטיפולים שלנו. אם לא נפעל למניעת התחלואה הגוברת ממחלות כרוניות, הרי שלא נעמוד במחויבות החברתית שלנו כחברה ובכך לא נקיים עסק בר קיימא.

ישנם תחומים בהם לפעולות מניעה עשויה להיות השפעה חיובית. תהליך העיור ההולך וגובר, אי-השוויון החברתי-כלכלי, אורח חיים פחות פעיל ותזונה לקויה, כל אלה הן סיבות אשר לעתים קרובות גם משולבות האחת בשנייה, והן הסיבות העיקריות לכך שיותר ויותר אנשים מאובחנים עם סוכרת מסוג 2 והשמנת יתר.

אנו רוצים להשטיח את העקומה הצומחת של סוכרת מסוג 2 והשמנת יתר. אין ספק שלשם כך יש צורך במניעה.

המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד אנו פועלים למניעת מחלות כרונית.

שניים מתוך שלושה אנשים החיים עם סוכרת מסוג 2 מתגוררים בעיר. הדרך שבה אזורים עירוניים מתוכננים, בנויים ומנוהלים משנה את האופן שבו אנו חיים, ובמקרים מסוימים מגבירה את הסיכוי לתחלואה בסוכרת מסוג 2.

 טבענו את המונח "סוכרת עירונית" כדרך להתמקד בגורם הסיכון הטבוע בערים יחד עם  הקולג' האוניברסיטאי של לונדון (University College London) וכן מרכז סטנו לסוכרת בקונפהגן (Steno Diabetes Center Copenhagen) (אתרי אינטרנט באנגלית). יחד השקנו שותפות גלובלית הנקראת "ערים משנות סוכרת" (Cities Changing Diabetes).

אנו פועלים במעל ל-40 ערים ברחבי העולם, ומעלים מודעות לסוכרת מסוג 2 כסוגיה בריאותית מרכזית בערים אלו. אנו מרכזים מאמץ לשיפור המחקר ולשיתוף מידע יחד עם כ-150 שותפים במטרה לבנות תוכניות התערבות שיביאו להפחתה משמעותית בתחלואה.

כדי ללמוד עוד על מאבקנו נגד סוכרת בערים, בקרו באתר Cities Changing Diabetes (באנגלית).

ברחבי העולם, 40 מיליון ילדים מתחת לגיל חמש הם בעלי משקל עודף, דבר המציב אותם בסיכון להתפתחות מוקדמת של סוכרת מסוג 2 ומהווה גורם מנבא ומשמעותי להשמנה בבגרות.

ילדים אלה עלולים להתמודד, בנוסף, עם אתגרים בכל הקשור לצמיחה אישית ולמימוש מלוא הפוטנציאל שלהם. משקל יתר עלול לגרום ליצירת סטיגמות, קשרים חברתיים ירודים וקשיים רגשיים, ובמקרים מסוימים לירידה בהישגים הלימודיים.

יחד עם UNICEF, אנו פועלים למניעת עודף משקל והשמנה בילדים. השותפות אשר החלה במקסיקו וקולומביה, והביאה להישגים והשפעה אזורית ועולמית רחבה יותר, שואפת "לשנות את הנרטיב" בנוגע למניעת משקל עודף והשמנה, מהתמקדות באחריות אישית אל הצורך בשינוי סביבתי המעודד השמנה.

אנו מאמינים כי לכל ילד מגיעה הזדמנות לגדול בעולם משתנה ולממש את הפוטנציאל שלו.

בקרו באתר האינטרנט של UNICEF כדי ללמוד מה נעשה כדי לשפר את מצבם של הילדים בעולם. (האתר באנגלית)