השמנה יכולה להתפס כתופעה פשוטה להסבר. אם אדם צורך יותר קלוריות ממה שהוא צריך, הוא עולה במשקל. אך ההסבר אינו כה פשוט.

השמנה היא מחלה כרונית מורכבת, וירידה במשקל אינה רק עניין של לאכול פחות ולזוז יותר. למעשה, השמנה יכולה להיות מושפעת מהגנטיקה, הפיזיולוגיה, הסביבה, העיסוק וההשכלה, ומה שמתרחש במוח.

הבנת גורמים אלה היא קריטית, משום שהשמנה קשורה למחלות אחרות לרבות סוכרת מסוג 2, מחלות לב וסוגים מסוימים של סרטן. זאת בנוסף לסטיגמה והדעות הקדומות שמיליונים סובלים מהן מדי יום.

אך עם הטיפול הנכון, אנשים עם השמנה יכולים להשיג ולשמר ירידה במשקל אשר תביא לשינוי אמיתי בבריאותם.

השמנה מושפעת מגורמים רבים, המצויים הן בתוך הגוף והן מחוצה לו. אדם יכול להיוולד עם נטייה לעליה במשקל, כפי שמישהו נולד עם צבע עיניים מסוים.

קיים גם היבט פיזיולוגי. כאשר אדם אוכל, הורמונים מהקיבה ומהמעיים מעבירים אותות המתורגמים לתחושות של ירידה ברעב ועלייה בתחושת השובע. תחושות אלו שולטות בצריכת המזון של האדם.

במהלך ירידה במשקל, רמות ההורמונים עשויות להשתנות בניסיון להחזיר את המשקל שאבד. כתוצאה מכך, מחקרים מראים שבערך שליש מהאנשים מצליחים לשמר את הירידה שלהם במשקל.

היבטים רבים של רווחתו הכללית של האדם, סביבתו ואורח חייו יכולים לגרום לעלייה במשקל.המקום בו אדם חי והתרבות הסובבת אותו יכולים להשפיע גם הם על הסיכון להתפתחות השמנה.

לכן, למרות שאנשים רבים החיים עם השמנה סבורים שהם מסוגלים לנהל את משקלם בכוחות עצמם, הדבר אינו פשוט.

כדי להבין את מחלת ההשמנה, עלינו להבין מה קורה במוח שלנו. נראה כי לגוף שלנו יש נטייה מובנית להיאחז בקלוריות העודפות הללו, ככל הנראה מכיוון שבמשך אלפי שנים, היה זה מנגנון הישרדות בסיסי.

מסיבה זו, אנשים החיים עם השמנה מתקשים לרדת במשקל. גופם מתוכנת בכדי להחזיר אותם למשקל ההתחלתי שלהם. נראה כאילו ישנו מתג במוח המכוונן את ההוצאה האנרגטית של האדם עד אשר יחזיר את הקילוגרמים האבודים.

אנו מנסים לזהות את הנקודה המדויקת במוח שבה יכול להימצא מין מתג שכזה ולחקור אם זהו דבר שניתן לתת לו מענה באמצעות תרופה. אנו עושים זאת בכדי שיום יבוא, וייתכן ונוכל לעזור לאנשים עם השמנה "לאפס" את משקלם לנקודת התחלה חדשה ובריאה יותר.

אם נצליח, נוכל לעזור למיליוני אנשים החיים עם השמנה.

המחשה של השמנת יתר מזלזלת במתווה העיר.

אנו שואפים להיות הכוח המוביל במדע שמאחורי ההשמנה.

אנו מקדישים תשומת לב רבה להורמון הטבעי GLP-1. אנו מגלים יותר ויותר על התפקיד שנראה שהורמון טבעי זה ממלא בכל הקשור לירידה מוצלחת במשקל. לדוגמה, לאחר שאדם סיים ארוחה, מולקולות ה  - GLP-1 בגוף משפיעות על תחושת הרעב של אותו האדם.

במשך מספר שנים, המדענים שלנו חקרו כיצד ניתן להשתמש במולקולות GLP-1 סינתטיות המופרשות על ידי תאים במעי לדם ומשפיעות בין היתר על תחושת רעב פחותה של אותו אדם. אנו נמשיך לבחון כיצד GLP-1 יכולה לעודד ירידה במשקל לאורך זמן. אנו נמשיך לבחון כיצד GLP-1 יכולה לעודד ירידה במשקל לאורך זמן.