סוכרת מסוג 1 היא מחלה כרונית המשפיעה על יכולתו של הגוף להפוך גלוקוז המגיע ממזון לאנרגיה. ברוב המקרים, סוכרת מסוג 1 מתפתחת בשלב מוקדם בחיים ובדרך כלל מאובחנת במהלך הילדות.

המחלה מתחילה כאשר מערכת החיסון תוקפת תאים בלבלב המייצרים אינסולין, ההורמון שמסייע להפוך גלוקוז לאנרגיה עבור תאי הגוף. ללא זריקות יומיות של אינסולין, אנשים החיים עם סוכרת מסוג 1 לא יוכלו לשרוד.

בהתבסס על כמעט 100 שנות ניסיון, מחקר ופיתוח של טיפולים עבור אנשים עם סוכרת, המדענים שלנו מקדמים מחקר שנועד להפחית את מספר הזרקות האינסולין הדרושות בכדי לשמור על איזון גליקמי טוב ולמנוע אירועים של רמת גלוקוז נמוכה בדם (היפוגליקמיה).

היעד שלנו הוא לרפא סוכרת מסוג 1. אנו מקדמים את המחקר שלנו ברפואה רגנרטיבית (מחדשת) כגון טיפול בתאי גזע, אשר עשוי לשמש יום אחד כטיפול מרפא עבור סוכרת מסוג 1.

שמירה על איזון רמות הסוכר בדם מסייעת להגן על איברי הגוף מפגיעה. היא גם מגינה על אנשים החיים עם סוכרת מסוג 1 מפני היפוגליקמיה.

מטרת הטיפול באינסולין היא לחקות ככל האפשר את תגובת האינסולין הטבעית אצל אדם ללא סוכרת. הדבר יכול לעזור לאנשים החיים עם סוכרת מסוג 1 לשמור על רמות תקינות של סוכר בדם.

ככל שהטיפול באינסולין דומה יותר לתגובה הטבעית של הגוף, כך הוא מאזן טוב יותר את רמת הסוכר בדם.

הטיפול באינסולין התפתח באופן משמעותי, ועם כל התקדמות, אנו מתקרבים יותר לתגובת האינסולין הטבעית של הגוף. חשוב מכך, התקדמות זו עזרה לאנשים החיים עם סוכרת מסוג 1 להתגבר על חלק מאי-הנוחות הכרוכה בטיפול במחלה ובחיים עמה.

אחת השאיפות הגדולות שלנו היא לפתח מערכת "אינסולין חכם" אשר תמנע אירועי היפוגליקמיה. זו תהיה פריצת הדרך העיקרית הבאה בטיפול בסוכרת מסוג 1. אנו חולקים שאיפה זו עם שותפים רבים בקהילת מחקר הסוכרת, ואנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק איתם, במטרה משותפת – להכחיד את ההיפוגליקמיה.

אנשים אשר חיים עם סוכרת סוג 1 תלויים באינסולין והעיסוק במחלה שלהם משפיע על דרך ההתנהלות שלהם בכל יום ויום.

יחד עם אוניברסיטאות המחקר המובילות ברחבי העולם, הצלחנו להפוך תאי גזע לתאי בטא המפרישים אינסולין ורגישים לגלוקוז, בדיוק כמו אלה המיוצרים בלבלב של אדם בריא. במחקרים בבעלי חיים, תאי הגזע האלה  ריפאו בהצלחה עכברים עם סוכרת מסוג 1.

עשינו צעדים משמעותיים קדימה, ואנו ממשיכים לעבוד על האתגרים שנותרו לנו. למרבה המזל, אנחנו לא לבד. יש לנו רשת רחבה בקהילה המדעית העוסקת בחקר תאי גזע, והיא הולכת ומתחזקת בכל יום.

הטיפול באינסולין צריך להיות פשוט ככל האפשר, וזו תמיד הייתה תפיסת העולם שלנו. מטיפולים טובים יותר לפתרונות דיגיטליים, אנו חותרים להקל על הנטל של חיים עם מחלה כרונית ולענות על צרכים מגוונים של מיליוני אנשים החיים עם סוכרת מסוג 1.

בסוכרת מסוג 1, אנו חוקרים כעת את התחומים הבאים:

  • אינסולינים המגיבים לגלוקוז
  • עטי הזרקה חכמים המחוברים לאפליקציות סלולריות
  • טיפולים מרפאים בתאי גזע

כאשר אנו משלבים את קולו של אדם המתמודד עם מחלה כרונית יחד עם המומחיות המדעית והמיומנויות ההנדסיות שלנו, אנו ממשיכים לגלות ולפתח אינסולינים ואמצעי הזרקה חדשניים.