עבור רוב האנשים, הורמון הגדילה מיוצר באופן טבעי על ידי בלוטת יותרת המוח. כפי שמרמז שמו, הורמון הגדילה אחראי לגדילה שלנו. עם זאת, הוא תורם גם לתפקודים חשובים אחרים בגוף, כגון:

• גדילתן של עצמות חזקות ובריאות

• ויסות חילוף החומרים של הגוף, במיוחד האיזון בין שריר רזה לשומן

• התפתחות ותחזוקת איברי הגוף

• הרווחה הכללית ורמות אנרגיה

מה גורם לגדילה איטית?

 

ישנן סיבות אפשריות רבות לכך שילד אחד גדל באופן איטי יותר מבני גילו או מאחיו ואחיותיו. חלק מהסיבות אינן מזיקות כלל ואינן משפיעות על בריאות הילד. לדוגמה, ילדים מסוימים פשוט גדלים בקצב שונה מאחרים, ובסופו של דבר ישלימו את הפער עם התבגרותם.

עם זאת, קיימות סיבות אחרות, חמורות יותר, לכך שילד עשוי שלא לגדול כפי שהוא אמור. סיבות אלה יכולות לנבוע מתזונה לקויה או ממצבים רפואיים מסוימים כגון מחלת כליות או כבד. ייתכן גם שהגוף שלו אינו מייצר כמות מספיקה של הורמון גדילה, ההורמון האחראי לגדילה שלו.

הורמון גדילה אנושי (hGH) או טיפול בהורמון גדילה (GHT) הוא טיפול הורמונלי ביוסינתטי תחליפי. הוא זהה להורמון הגדילה הטבעי המיוצר על ידי הגוף. מאחר שמדובר בחלבון, יש להזריק אותו כדי שיפעל כראוי.

GHT משמש בדרך כלל לטיפול בילדים שאינם גדלים עקב מחלת רקע. אפשר גם להשתמש בו לטיפול במבוגרים עם חסר בהורמון גדילה.

עבור ילדים הזקוקים לזריקות יומיומיות של הורמון גדילה, שיפורים והתפתחויות באמצעי ההזרקה הביאו לשינוי גדול.

היינו בין הראשונים לקדם טיפול בהורמון גדילה לפני יותר מ-30 שנים, ושלושה עשורים לאחר מכן, הטיפולים שלנו להפרעת גדילה עדיין מביאים תועלת לאנשים ברחבי העולם.

המדענים שלנו, שואפים להביא פתרונות חדשניים למטופלים שלנו. הם משתמשים במומחיות רבת-שנים בהנדסת חלבונים לצורך פיתוח טיפולים נוחים יותר למטופלים לדוגמא: טיפולים בעלי פעולה ממושכת מבעבר.