Changing Diabetes®

נובו נורדיסק – חברה עם חזון

לנובו נורדיסק תרבות ניהולית מיוחדת במינה אשר התפתחה מאז שנת 1923 בדנמרק, ומהווה את המורשת של החברה ועובדיה בעבר ובהווה. המדיניות הנהוגה בחברה מוכתבת מהחזון, מהערכים ומהמחויבות החברתית והעולמית.

נובו נורדיסק נוסדה על ידי קרן מדעית דנית בשנות ה-20, ועד היום הקרן הזו מחזיקה בשליטה על החברה.
מטרותיה של הקרן היא לספק בסיס יציב ולטווח ארוך לפעילות המסחרית של החברה העוסקת במחקר, פיתוח, ייצור ומכירה של התרופות והמוצרים השונים, ולתמוך במטרות מדעיות, המוניטריות וחברתיות אחרות.

החזון של נובו נורדיסק הינו להמשיך ולהיות החברה המובילה בעולם בטיפול בסוכרת. נובו נורדיסק שמה לעצמה למטרה להיאבק במחלת הסוכרת באמצעות פיתוח מוצרים חדשים ותוכניות חינוך לסוכרת, תוך שיפור איכות חיי הסוכרתיים. בנובו נורדיסק שואפים למגר את הסוכרת על ידי מציאת שיטות טובות יותר למניעה, איתור וטיפול בסוכרת.
הערכים של נובו נורדיסק מתבטאים בכל: בכל יום אנו מאותגרים למצוא איזון נכון בין חמלה לתחרותיות, בין העצמי ומחויבות לסביבה ולחברה.

שמירה על איכות הסביבה ותרומה לקהילה הם חלק מהתרבות הניהולית ומההתנהלות היום יומית של החברה, בארץ ובעולם. נובו נורדיסק הייתה בין החברות הראשונות בעולם להפיק כל שנה דוח חברתי וסביבתי בנוסף לדוחות פיננסים, כיון שההצלחה אינה מתבטאת רק בכסף אלא גם בתרומה לחברה ושמירה על הסביבה. נובו נורדיסק מגייסת את הידע והניסיון שצברה בתחומי הפעילות שלה, ותורמת על ידי השקעת משאבים של כסף וזמן, כולל זמנם הפנוי של עובדיה, לקידום הידע ולרווחת חולי הסוכרת בעולם השלישי ובעולם כולו.

מזה מספר שנים, נובו נורדיסק מדורגת במקום גבוה ברשימת 100 החברות הכי בנות קיימה בעולם (Global 100), המדד משקף מימדים שונים של קיימות: סביבתי, חברתי, כלכלי ותרבותי.

נובו נורדיסק ישראל זכתה בשנים האחרונות להיות מדורגת בין 100 החברות ש"הכי טוב לעבוד בהן" לפי סקר BDI.

 

הקרן העולמית לסוכרת - WDF - World Diabetes Foundation

הקרן העולמית לסוכרת הינה ארגון ללא מטרת רווח אשר הוקם בעזרת נובו נורדיסק בשנת 2002.

אירגון זה מספק חינוך, תשתית רפואית וכן ניטור וביצוע בדיקות לאוכלוסייה ולחולים במקומות הזקוקים לסיוע במדינות מתפתחות.
מאז היווסדו תמך הארגון בכ-336 פרויקטים שנערכו ב-108 מדינות ברחבי העולם, ו-191 מהם עדיין פעילים. 72 פרויקטים מסך כל הפרויקטים התקיימו במדינות מתפתחות תוך השפעה ישירה על 26 מיליון חולים.

היקף פרויקטים אלו עומד על 307 מיליון דולר אמריקאי מתוכם 103 נתרם על ידי הקרן.

 

המרכז למחקר בסוכרת Hagedorn

עומד בחזית המחקר הרפואי בעולם. מרכז רפואי זה, המנוהל עצמאית על ידי נובו נורדיסק, הוקם במטרה למצוא מרפא למחלת הסוכרת באמצעות השתלת תאי גזע.

 

מרכז מחקר ופיתוח לחקר סוכרת מסוג 1 בארה"ב:

הייחודיות של מרכז זה הינה השילוב בין מחקר בסיסי ומחקרים בשלבים הראשונים המאוגדים תחת מטרייה אחת.

 

יום הסוכרת הבינלאומי

יום הסוכרת הבינלאומי הוא יום המצוין ברחבי העולם מדי שנה ב-14 בנובמבר במטרה להעלות את המודעות למחלת הסוכרת. מדי שנה אנו, בנובו נורדיסק ישראל מציינים את יום הסוכרת בפעילויות שונות ומגוונות פנימיות וחיצוניות לארגון. כל שנה נבחר נושא אחר ודרך שונה ומקורית להציג אותו, אך תמיד מטרת העל זהה והיא להעלות את המודעות למחלה.

חלוקת מזון בחגים מכספי עובדי החברה

עובדי חברת נובו נורדיסק נרתמים בכל שנה לפרויקט איסוף מזון למשפחות נזקקות. בראש השנה ובחג הפסח, נאספות תרומות מכספי עובדי החברה לקניית סלי מזון בעבור משפחות חולים נזקקות, המיזם נעשה בשיתוף עם עמותות חולים העוסקות בסוכרת ובהמופיליה.

סכום הכסף, אשר נתרם על ידי העובדים, מוכפל על ידי החברה על מנת שנוכל להגיע למספר משפחות גדול ככל שניתן.